با نفقه های روانشناختی کارآفرینی آشنا شوید

admin دسته‌بندی نشده

با نگاهی بوسیله عمر کارآفرینان بسیار قاهر و ثروتمند جهان، این تصور در ما خلق کردن می شود که آن ها هیچ آسیب روانی متحمل نشده و نمی شوند. به هرحال کارآفرین هایی که روزانه بارها درون رسانه ها می بینیم، تنها بخش کوچکی از اجتماع ی پا بر جا محسوب می شوند. اکثر کارآفرینان موفق، جت انحصاری یا جزیره ی خصوصی ندارند. اکثر آن ها با سیاست مداران رفت وآمد نمی کنند و افراد مشهوری نیستند. شاید بسیاری از کارآفرین ها زندگی خوبی داشته باشند، ولی به هیچگاه وجه، عالی و عاری نقص نخواهند بود.مقاله های مرتبط:اندرز های تیم فریس بخاطر غلبه بر استرس و افسردگی کارآفرینیمشکلات روحی کارآفرینان؛ اسراری که به زبان نمی آیند

حتی کارآفرین های فوق ثروتمند هم در حروف خویشتن با چالش هایی روبه رو بوده اند. درواقع ثروتمند وجود داشتن آن ها به معنای آسان وجود داشتن سطر تراشیدن. همگی ی کارآفرین ها بخاطر الحاق بوسیله اهداف و حفظ کردن دستاوردها باید با چالش های زیادی دست وپنجه یواش کنند و بوسیله نوعی هزینه ی روانشناختی مسیر پیش رو را بپردازند. هزینه ای که در خلقت دست خط پیش روی آن ها استراحت دارد.

با وجود همگی ی حقایق گفته شده، آدم هنوز افرادی همچون جف بزوس و ریچارد برانسون را به عنوان بت های موفقیت می شناسند؛ اما وقتی حقیقت کارآفرینی روشن شود، بت سازی به آن معنی دیگر کاربردی نخواهد داشت. افسردگی و اضطراب، همراهان همیشگی کارآفرین ها هستند که در گوشه ی همان اتاق های زیبای مدیریت انتظارشان را می کشند. شاید همه چنین وضعیت جریان را امتحان نکنند، اما اکثر کارآفرین ها به دم هایی رسیده اند که سلامت روند را در خطر ببینند.

مایکل فریمن از دانشگاه کالیفرنیا رژه فرانسیسکو پس از مطالعه ی عواقب روانشناختی کارآفرینی در سال ۲۰۱۵، به نتایج دلهره آوری دست یافت. شعار جستار او، «شناسایی ارزش شیوع و مشخصات شرایط روانی تو میان کارآفرین ها و اعضای درجه ی اول خانواده» وجود.

فریمن و همکارانش تو تحقیق فوق بوسیله این نتیجه رسیدند که سلامت روانی، سیلان ای اساسی برای ۷۲ درصد از کارآفرین های مورد مطالعه است. آن ها درباره ی یافته های جستار نوشتند:یافته های این تحقیقات اهمیت یدکی دارند؛ چون رابطه ای مخفی بین کارآفرینی و بسیاری از فرق های تأثیرگذار، شناختی و رفتاری را نشان می دهد. تفاوت هایی که با شرایط اشتی جریان رابطه دارند.

چرا چنین درصد بالایی از کارآفرین ها با مشکلات روانی دست وپنجه درنگ می کنند یا سراسیمه آن هستند؟ بخاطر درک بهتر به برخی موانع متداول در مسیر کارآفرینی می پردازیم که شاید عواقب روانشناختی بوسیله همراه داشته باشند.کارآفرین ها عموما تنها هستند

کارآفرین بودن در بسیاری موارد به معنای تنها بودن می شود. البته قطعا شما دوستان، قوم و اعضای تیم را درکنار خویشتن دارید، اما شفاف بودن درباه ی مسائل موثر و وضعیت کسب وکار درنهایت روی شانه های خودتان ثقل می یواش. کارآفرین ها عموما باید ظاهری کم قیمت درون مقابل اطرافیان داشته باشند و مشکلات موجود را بوسیله نوعی در خودشان مخفی کنند. آن ها باید اعتماد را درون تنخواه گذاران، انرژی را در اعضای تیم و عدم نگرانی را برای اعضای خانواده به ارمغان بیاورند.

تلاش بخاطر نشان اعطا کردن ظواهر فوق، عموما فضایی از انزوا را برای کارآفرین ها بوسیله همراه دارد. مکتوم کردن نگرانی ها و چالش ها عملکردی مریض محسوب می شود و به عواقب روانشناختی کارآفرینی منجر خواهد شد. کاربرد از مشاوره ی منتور یا مربی داخل چنین وضعیت هایی بسیار کار کننده خواهد بود، بمنظور می توان چالش ها را عاری نگرانی با آن ها درون میان گذاشت.

روح کارآفرینی متوقف نمی شود

کارآفرین ها عموما با مراد فراوان، تعهد و تلاش مضاعف در سرتاسر روز و تا اینکه ایام تعطیل حکم می کنند. وقتی تصرف وکاری را مصنوع و رشد می دهید، استراحت کردن و لذت بازی کردن از عمر شانس اضافی نخواهد داشت. چنین شرایطی به خاطر سرمایه گذاری های ایفا شده و عواقب شکست احتمالی درون ذهن کارآفرین ایجاد می شود.شدت کار برخی اوقات بوسیله حدی می شود که از سلامت جسمی و روحی خویشتن بی خبر می شوید

بسیاری از کارآفرینان تازه حکم نمی دانند که کارآفرینی و مالکیت کسب وکار با شغل های معمولی و زمانه های کاری منظم تضاد دارد. مطالعه ای از سوی BGF Ventures و Streetbees مدال می دهد که ۲۰ درصد از کارآفرینان بریتانیایی، ۶۰ تا ۷۹ شایسته کردن در هفته کار می کنند و ۵۳ درصد از کارآفرین ها هیچگاه گاه راحتی نمی کنند.

هرچند کار کردن طولانی مدت جزئی ذاتی از زندگی کارآفرینی محسوب می شود، اعتدال میان زندگی شخصی و کارگر را نباید فراموش کرد. درنهایت تا اینکه در صورت انقراض اسقاء کردن تصرف وکار، زندگی انحصاری شما نباید آسیب ببیند. به علاوه همه ی کارآفرین های مظفر می دانند که شکست جزئی از مسیر تصرف وکار است.ضعف قدری از مسیر کارآفرینی است

سیلان ی انقراض داخل کارآفرینی نیاز به معاینه دقیق رطوبت دارد. شکست قطعا درون سطر شما خواهد بود و هرچه سریع العمل نمدار آن را بپذیرید، ادامه ی سطر آسان خیس می شود. البته با وجود آن که چنین حقیقی اجتناب ناپذیر به رویت می رسد، تبدیل تپش از شکست بیش دشوار است. مارک کوبان، تاجر و سرمایه گذار آمریکایی شکست را با نگاهی مثبت تعریف می درنگ:بنیادی نیست که چند بار انقراض بخورید، عزب کافی است یک بار قاهر شوید.

احساسات همراهه با شکست می تواند با عواقب روانشناسی کارآفرینی در تماس باشد. چنین احساساتی می توانند به کسب وکار و حتی روابط طرز کار و شخصی آسیب بزنند. اضطراب و افسردگی که پس از انقراض به ذهن رخنه می کند، توانایی آسیب زدن بوسیله زندگی کارآفرین را دارد. بوسیله جای تمرکز کردن روی شکست یا اجتناب ابدی از آن، باید روی دستاوردهای هرچند کوچک گذشته متمرکز شد.آیا با چنین عواقبی روبه رو هستید؟

تشخیص اینکه مسیر کارآفرینی، شما را با مشکلات صلح و صفا روبه رو کرده باشد، آسان نیست. اکثر کارآفرین ها بوسیله قدری سرگرم ابد