آنچه باید دربارهٔ بیمه دانشجویی تأمین اجتماعی بدانیم

admin دسته‌بندی نشده

بیمه دانشجویی تأمین اجتماعی ، از اواسط دی ۹۷، توسط سازمان تأمین مدنی وزارت تعاون، فقره و رفاه مدنی داخل اختیار کلیهٔ دانشجویان مقاطع کارشناسی تا دکترای دانشگاه های دولتی و آزاد قرار گرفته است و دانشجویان می توانند با گرفتن کد بیمهٔ ۱۰ رقمی از قانون شعب موسسه تأمین اجتماعی در ۳۱ استان کشور، از خدمات بیمهٔ دانشجویی استعمال کنند و طبق ضوابط سازمان، تو فرآیند ستاندن خدمات بهداشتی، درمانی، از کارافتادگی و بازنشستگی فراغت بگیرند. مقالهٔ امروز چطور، شما را با مدارک و چگونگی دریافت بیمهٔ دانشجویی تو زمان تحصیل، آشنا می کند. اگر با پرسشی مواجه شدید، آن را درون مدخل نظرات ثبت کنید تا تجسس شود. با ما همراه باشید.

حتما بخوانید:بیمه چیست و چرا باید از آن استعمال کنیم؟هرآنچه باید درباره برقراری بیمه ایرانیان خارج از کشور بدانیدانواع بیمه تامین اجتماعی؛ تضاد بیمه بیکاری، بیمه خویش فرما و بیمه مشاغل آزاد

با توجه به اینکه خدمات بیمه دانشجویی، همچون ارز دانشجویی، بوسیله تازگی خلال بخشنامه ای از سوی موسسه تأمین اجتماعی ابلاغ شده است، داخل این مقاله شما را بیشتر با این خدمات آشنا خواهیم کرد. بیمه دانشجویی تأمین مدنی چیست؟

توجه کنید که یکی از اشتباهات مرسوم میلیون ها دانشجوی عزیزی که در داخل خواه خارج از کشور مشغول به تحصیل هستند و با موضوع بیمه دانشجویی مواجه می شوند، ماهیت بیمه است؛ آنها تصور می کنند که بیمهٔ دانشجویی تأمین اجتماعی، همچون دیگر بیمه ها، عزب به موضوعات پزشکی، درمانی، عیب جسم و از این مشت مسائل می پردازد. درحالی که بیمهٔ دانشجویی تأمین اجتماعی، موضوعی فراتر از بیمه روزنامه ای معمولی است و خدماتی بیش از یک بیمه مجله را در اختیار دانشجویان کسی را عزیز خطاب کردن صبر می دهد. دانشجویان خواهان فراگیری درون خارج از کشور، باید تو زمان رفتار بخاطر دریافت ویزای تحصیلی، بیمه نامهٔ مسافرتی (بوسیله مدت فراگیری در ناحیه آماج) را ضمیمهٔ مدارک درخواست ویزا از سفارت بناء مطبوع کنند تا یکی از شروط گرفتن ویزای تحصیلی را رعایت نمایند. دانشجویان تو کشور نیز توسط ارگان ها و دایره های آموزشی و وزارت خانه های مطبوع (بهداشت و تداوی و آموزش ممتاز و آموزش و پرورش و امثالهم) درطول تحصیل، بیمه می شوند، آن اندوه فقط دربرابر حوادث.

فرق بیمه دانشجویی تأمین اجتماعی با دیگر بیمه روزنامه های موجود در راسته که در اختیار دانشجویان گرامی قرار دارد، این است که بیمهٔ دانشجویی تأمین اجتماعی، هم پاسخگوی نفقه های خدمات بهداشتی و درمانی بیمه پرداز است و هم سابقهٔ بازنشستگی و خدمات بیمه بیکاری را شامل می شود، ولی خدمات نقص عضو را شامل نمی شود.

طبق قانون تأمین اجتماعی، بانوان و آقایان براساس ضوابطی که سازمان اعلام کرده است، درصورتی که بین ۲۵ تا ۳۰ سال سابقهٔ صیقل بیمهٔ جبری/اختیاری دوست فرما یا اختیاری مشاغل و صاحبان حرفه را داشته باشند، وظیفه خور می شوند و مستمری ماهانه اخذ می کنند. اکنون، بیش از ۳.۵ میلیون نفر از تأمین اجتماعی شهریه و حقوق بازنشستگی ستاندن می کنند که همه براساس سابقهٔ بیمه پردازی (خود یا سرپرست خانوار) شرایط شهود این حقوق را داشته اند. کلیهٔ داده ها مربوط به گوناگون خدماتی که تأمین اجتماعی داخل اختیار دانشجویان و خانواده های آنان صبر می دهد، درون سایت: tamin.ir در دسترس است و این سامانه پاسخگوی همهٔ سوالات شما داخل هر سطحی خواهد وجود

بنابراین، چنانچه شما هم عزم دارید تو ۲۵ تا ۳۰ سال آینده وظیفه خور شوید و از حقوق و مزایای بازنشستگی و دیگر امکاناتی که قانون داخل جوانمردی بیمه پرداز قرار می دهد، استعمال کنید، از اکنون باید بیمه پردازی در اداره تأمین اجتماعی را شروع کنید و پیش از ورود به بازار کار و استخدام در شرکت های دولتی و خصوصی و پرداخت راست بیمهٔ اجباری خواه اختیاری، سابقهٔ بیمه پردازی خود را افزایش دهید.

حالا این فرصت در اختیار دانشجویان استراحت اندوهناک است تا بتوانند پیش از دخول به بازار کار، به صورت بیمهٔ خویش فرمای اختیاری، حق بیمه صیقلی کنند تا سابقهٔ بیمه پردازی آنها بخاطر رسیدن به سقف ۲۵ تا ۳۰ سال علت دریافت بازنشستگی، زننده تیز آغاز شود. تخیل کنید شما ۲۱ سال دارید و سال سوم دانشگاه هستید. ۳۰ سال دیگر، شما ۵۱ ساله خواهید شد و تو این سن حقوق بازنشستگی قبض خواهید کرد.

حال اگر در سن ۲۷ سالگی و پس از گذارندن مقطع کارشناسی بزرگ و خدمت سربازی، مسبوق بازار امر شوید و تازه بخواهید شروع به بیمه پردازی کنید، عملا ۶ سال را از دست داده اید و در سن ۵۷ سالگی، بازنشسته خواهید شد.

پس درهرحال، برای شما که به دنبال بیمه پردازی و حقوق بازنشستگی هستید، بهتر است که هرچه زودتر بیمه پردازی را آغاز کنید تا زودتر متقاعد شوید. اکنون برای دانشجویان ایرانی خارج از کشور اندوه این فرصت فراهم شده است تا با مراجعه به ادارات و کنسول وزارت امور خارجه در بیش از صد سرزمین دنیا و نیز کارگزاری های رسمی تأمین اجتماعی، نسبت بوسیله آغاز بیمه پردازی و اخذ کد بیمه خواه ادامهٔ قضیه بیمه پردازی مسکوت شدهٔ خود بوسیله خاطر پرورش داخل خارج از کشور، اقدام کنند. شما می توانید از طریق میز خدمت اینترنتی و غیرحضوری سازمان تأمین اجتماعی، نسبت به پرداخت غیرحضوری برگ پرداخت حق بیمه دانشجویی اقدام کنید و تا اینکه برای رجوع بوسیله مراکز درمانی موردنظر در استان محل سکونت یا تحصیل خود، نوبت اینترنتی بگیرید. این اطلاعات درون سایت tamin.ir در دسترس است.پس بیمهٔ دانشجویی تأمین اجتماعی، تلاشی برای بازنشستگی هرچه سریع نم و ذخیرهٔ زمان و همچنین پول شماست، چرا که سکه راست بیمهٔ سالانه، مقابل قانون وزارت کار و براساس حداقل حقوقی که وزارت کار با هماهنگی نمایندگان کارگری و کارفرمایی در آخر هر سال پدیدار می کند، تعیین و پرداخت می شود و سال به سال تیمار با ۱۰ تا ۲۰ درصد افزایش همراه است.

در سال ۹۷، حداقل حقوق ۱ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان در نظر پژمرده شده است که برای بیمه پردازان یار فرما، حق بیمه ای بین ۳۵۰ تا ۳۷۵ هزاره تومان را بوسیله همراه دارد. البته برای بیمه پردازان اجباری، بخشی از مبلغ توسط سید پرداخت می شود (۲۰ درصد). این رقم برای بیمه پردازان اختیاری که صاحبان دست افزار و مشاغل آزاد هستند، حداقل بین ۱۵۰ تا ۲۵۰ هزار تومان خواهد بود که پایین ترین نرخ بیمه پردازی تأمین مدنی (مانند عبث بیمهٔ خانه داری) است. به هرحال، هرچه زودتر نسبت به ستاندن کد بیمه اقدام و عبث بیمه را پرداخت کنید، در عمر و بودجهٔ خویشتن صرفه جویی کرده اید. بخشنامهٔ بیمه دانشجویی تأمین اجتماعی

در بیستم دی ۹۷، سرپرست سازمان تأمین اجتماعی، خلال بخشنامه ای به ادارات طاس استان های این سازمان، اعلام کرد که بوسیله منظور شمول و گسترش پوشش بیمه به آحاد جامعه، دانشجویان دانشگاه ها نیز قادر خواهند بود تا از خدمات بیمه ای سازمان تأمین اجتماعی بهره مند شوند.

کلیهٔ دانشجویان متقاضی بیمه دانشجویی تأمین اجتماعی می توانند با داخل دست داشتن کارت دانشجویی معتبر یا شناساندن مجله از دانشگاه محل تحصیل، به یکی از شعب اداره تأمین مدنی در استان محل سکونت یا تحصیل موجودی رجوع کنند و نسبت به تکمیل فرم ثبت اشتهار و دریافت کد بیمه اقدام نمایند.

برای اخذ کد بیمه، باید فرم ثبت نام بیمه پردازی تو سازمان تأمین اجتماعی را تکمیل و رونوشت کارت ملی و شناسنامهٔ خود را ضمیمهٔ آن کنید. لزوم انجام آزمایشات پزشکی به منظور مقدمه بیمه پردازی برای بیمهٔ دانشجویی تأمین اجتماعی را از واحد مشاوره و معروفیت نویسی تکی در طبقهٔ فاتحه کلیهٔ شعب دایره تأمین مدنی تو سراسر کشور سؤال کنید. فرم اشتهار نویسی در تأمین اجتماعی به قصد ستاندن کد بیمه جهت بیمهٔ دانشجویی

همهٔ بیمه پردازان تأمین اجتماعی که شهر ها میلیون نفر تو ۳۱ استان ناحیه هستند، دارای کد بیمهٔ اختصاصی هستند که با آن در جهیز شناخته می شوند و همهٔ خدمات سازمان نیز، براساس این کد، به واجدان شرایط تعلق خواهد گرفت. به زودی، دفترچه های بیمهٔ تأمین اجتماعی حذف خواهند شد و کارت های الکترونیکی جای آنها را خواهند گرفت؛ بیمه دانشجویی نیز سرگشاده دریافت این کارت ها خواهد بود.

مبنای صیقل حق بیمه دانشجویی تأمین اجتماعی که از ۱.۱ طبق حداقل دستمزد مصوب شؤرای عالی فرمان کم برنده نخواهد بود، از ۳۱ شهریور ۹۷، مشمول مقررات بیمهٔ صاحبان دست افزار و مشاغل آزاد می شود و دانشجویان می توانند با بیمه پردازی، تحت پوشش خدمات این سازمان استراحت بگیرند. بیمهٔ صاحبان حرف و مشاغل آزاد چیست؟

همان نعوظ که می دانید، ۲ نوع بیمه داخل سازمان تأمین اجتماعی بود دارد: بیمهٔ الزامی که برای کارگرانی است که در واحد تولیدی/خدماتی دولتی یا خصوصی مشغول بوسیله فقره هستند و طبق طریق کار، باید توسط کارفرما، بیمه شوند و مشمول قوانین راه اندازی تأمین اجتماعی راحتی می گیرند. بیمهٔ اختیاری، بخاطر کارگرانی است که خوداشتغال و کارآفرین هستند و درواقع کارفرمای خودشان هستند. این دسته از افراد، بیمهٔ اختیاری مانوس فرما و بیمهٔ اختیاری صاحبان دست افزار و مشاغل آزاد دارند که هر کدام، براساس خدماتی که راه اندازی ضامن می شود، حق بیمهٔ متفاوتی (براساس درصدهای متنوع) دارند که با مراجعه به شعب، براساس حداقل حقوق و دستمزدی که برای خویشتن در ماه در نظر می گیرید، محاسبه و سزاوار سرزنش پرداخت خواهد حیات.

بیمهٔ دانشجویی تأمین اجتماعی نیز، در زمرهٔ بیمه های اختیاری صاحبان حرف و مشاغل آزاد راحتی می گیرد. اختلاف این بیمه با بیمهٔ اجباری که میلیون ها ایرانی پایین تر پوشش آن صبر دارند، این است که بیمهٔ صاحبان حرف و مشاغل آزاد، بیمهٔ بیکاری ندارد، چرا که کارگر و سرور یکی هستند. اگر شما مشمول قانون تأمین مدنی باشید، الزاما، مشمول قانون کار نیستید.

اگر دانشجویی، صرفا به تحصیل شغل داشته و تحت تکفل قانونی پدر یا مادر باشد، بهره مندی وی از خدمات درمانی اداره تأمین اجتماعی، به تبع والدین، تیمار زمان با بیمه پردازی درقالب بیمهٔ صاحبان دست افزار و مشاغل آزاد (با مراعات سایر شرایط و هنجار) عارض می گیرد.

توجه داشته باشید که طبق قانون، تحصیل، شغل محسوب نمی شود. لذا درصورتی که دانشجو، مقابل ضوابط مربوطه، مشمول اخذ مستمری بازماندگان باشد، پذیرش درخواست و عقد پیمان نامه با وی، غصه زمان با گرفتن مستمری، در چهارچوب قانون بیمهٔ صاحبان حرف و مشاغل آزاد، بلامانع خواهد وجود.

شرط سنی، کارمزد پرداخت راست بیمه و اجرای کنجکاو ضوابط و مقررات عادت تأمین اجتماعی برای بیمه پردازان بیمه دانشجویی دایره تأمین مدنی اجباری است.

توجه داشته باشید که صاحبان حرف و مشاغل آزاد (مشابه دانشجویان)، افرادی هستند که برای انجام حرفه و شغل موردنظر، خودشان خویش فرما باشند. اشتغال بوسیله امر آنها، باید با مجوز اشتغال مراجع ذی صلاح یا سازمان تأمین اجتماعی باشد. سوابق بیمه پردازی دانشجویی خود را در این سامانه مشاهده کنید. سکه حق بیمهٔ دانشجویی تأمین اجتماعی

مبلغ حق بیمهٔ دانشجویی، شبیه بیمهٔ مشاغل آزاد، دارای نرخ های سه گانهٔ ۱۲، ۱۴ و ۱۸ درصدی است. ۲ درصد آن را نیز اقبال صیقل می بطی ء و به تناسب حق بیمه های پرداختی، دارای مزایایی ازجمله بازنشستگی، از کار افتادگی، مقرری و امثال آنهاست. بیمهٔ دانشجویی تأمین اجتماعی قرین سایر حق بیمه ها، تو بازنشستگی لحاظ می شود و اگر شما در کارگاهی مشغول به کار شوید و بوسیله رخساره غیرارادی از فقره برکنار گردید، با دریافت نامهٔ حاضر بودن احتیاج آقا و ارائهٔ پیمان نامه مکتوب بوسیله ادارات کار، سرگشاده گرفتن راست بیمهٔ بیکاری (کمیت حداقل حقوق پایهٔ ماهانه) از ۶ تا ۴۸ ماه خواهید بود.

اکنون شما می توانید با صیقلی مبلغ حداقلی بین ۱۵۰ تا ۲۵۰ هزار تومان، به عنوان دانشجو، به جمع بیمه پردازان سازمان تأمین اجتماعی بپیوندید و از مزایای آن درحین تحصیل مصرف کنید. این فرصتی فوق العاده است که درصورت نداشتن سابقهٔ بیمه، از همین فردا، نسبت به شروع آن اقدام کنید و اندکی از درآمد و نفقه های ماهانهٔ خود درطول درس را صرف پرداخت حق بیمه کنید. شما مقدار این کار را در سال های پایانی منتهی بوسیله بازنشستگی خود درک خواهید کرد.

ارزش پرداخت عبث بیمهٔ صاحبان حرف و مشاغل آزاد طبق عادت تأمین اجتماعی مصوب نشانه ۵۴ بوسیله شرح عرشه است: بیمهٔ بازنشستگی و فوت پس ازآن از بازنشستگی با نرخ ۱۴ درصد که ۱۲ درصد تسهیم بیمه شده و ۲ درصد سهم طالع است. بیمهٔ بازنشستگی و فوت، قبل و بعد از بازنشستگی با ارزش ۱۶ درصد که ۱۴ سهم بیمه شده و ۲ درصد تسهیم بخت است. بیمهٔ بازنشستگی و از کار افتادگی و فوت با مقدار ۲۰ درصد که ۱۸ درصد تسهیم بیمه شده و ۲ درصد سهم قضا و قدر است.

منظور از سهم بیمه شده درون بیمه دانشجویی، مبلغی است که دانشجو باید صیقل کند؛ زیرا همان طور که اشاره شد، بیمه دانشجویی همان بیمهٔ خویش فرماست که مثل بیمهٔ اجباری، دارای بازنشستگی، از کار تواضع و امثال آنهاست.

شما می توانید علاوه بر پرداخت حق بیمه با نرخ های گلچین شده، تو زمان بیمه پردازی و گرفتن مستمری، با پرداخت ضایع سرانهٔ درمانِ مصوب هر سال، طبق مقررات مربوطه، از خدمات درمانی دایره تأمین اجتماعی کاربرد کنید.

یکی از فواید بیمهٔ دانشجوی تأمین مدنی که مشمول قانون بیمهٔ صاحبان حرف و مشاغل آزاد است، این است که اگر دانشجو نباشید و ترانه بیمه پردازی درون قالب این جنس بیمه را داشته باشید، پذیرش درخواست افراد دامن ۴۵ تا ۵۰ ساله ای که فاقد هرگونه سابقهٔ بیمه پردازی باشند، امکان پذیر است. ولی افرادی که حداقل ۱۰ سال سابقهٔ بیمه پردازی و صیقل ضایع بیمه داشته باشند، از این سر مستثنی هستند.

پاسخ بوسیله سؤالات مد من ورودی ترم بهمن ماه و دانشجوی سال مبدا دانشکدهٔ پزشکی دانشگاه آزاد هستم. آیا به من هم تعلق می گیرد؟

توجه داشته باشید که هر دانشجوی ایرانی شاغل به تحصیل در درون یا خارج از کشور، می تواند با ارائهٔ کارت دانشجویی محترم و داشتن کد بیمه و ثبت شهرت در یکی از شعب دایره در داخل یا از طریق کارگزار های رسمی تأمین اجتماعی در خارج از کشور، نسبت به صیقلی ضایع بیمهٔ ماهانه رفتار یواش. مبلغ حق بیمهٔ ماهانه دانشجویی چقدر است؟

توجه داشته باشید، همان طور که در رفعت گفته شد، در مدت درصدها متفاوت است (۱۲ تا ۱۸ درصد) لذا نمی قابلیت نما دقیقی پیشنهاد کرد. ولی حداقل مبلغ ۱۰۰ هزاره تومان خواهد حیات که براساس حداقل پایهٔ دستمزد موردنظر دانشجو و درصد انتخابی، تا ۵۰۰ هزاره تومان نیز افزودن می یابد. لذا، شما می توانید مبلغ صیقل راست بیمه را براساس نرخ ۱۲ درصد تو عهد دانشجویی، انتخاب کنید تا ضایع بیمهٔ شما براساس این درصد، لحاظ شود. از آنجا که مدت زیادی تا بازنشستگی فرصت دارید، لذا، پرداخت عبث بیمهٔ حداقلی درون دوران دانشجویی، تأثیری در سوابق بلندمدت شما نخواهد داشت. آیا پرداخت راست بیمهٔ دانشجویی تأمین مدنی قسطی است؟

خیر. راست بیمه براساس فیش صادرشده و مبلغ ماهیانهٔ موردتوافق شما گلچین می شود و باید تا یک ماه پس از صدور، صیقلی شود. لیس پرداخت، منجر به جریمه و جلوگیری از رد شدن لیست ماه بعد خواهد شد. لذا پرداخت قسطی این بیمه، تعریف نشده است؛ مگر اینکه تأمین اجتماعی تسهیلاتی را برای دانشجویان در نظر بگیرد که چنین چیزی تا پایان ۹۷ ابلاغ نشده است. آیا می توان حق بیمه دانشجویی را به صورت سالانه پرداخت کرد؟

صیقل راست بیمه دانشجویی، بوسیله صورت ماهانه است و فیش راست بیمه همچنین ماهانه صادر می شود که دانشجو، ملزم به پرداخت این سکه بوسیله رخساره ماهانه است. آیا بیمه دانشجویی تأمین اجتماعی، شامل بیمهٔ بیکاری است؟

توجه داشته باشید که بیمهٔ بیکاری، تنها به مشمولان بیمهٔ جبری فرع می گیرد و بیمه پردازان اختیاری خویش فرما و اختیاری صاحبان حرف و مشاغل آزاد، مشمول بیمهٔ بیکاری نمی شوند؛ چرا که کارفرمایی ندارند که از کار بیکار شوند. پس، بیمه دانشجویی درطول بیمه پردازی دانشجو، شامل بیمهٔ بیکاری نیست.

اما، پس از فراغت از تحصیل، درصورتی که شما درون کارگاهی تو داخل خواه خارج از کشور، مشغول به کار شوید و به رخساره غیرارادی، از فقره بیکار شوید، می توانید با داخل مشت داشتن نامهٔ عدم نیاز مالک و تصحیح نشده قرارداد مکتوب، به ادارات کار استان محل اشتغال مراجعه و درخواست بیمهٔ بیکاری کنید.

بنابراین، بیمه پردازی دانشجویی، تأثیری غیرمستقیم داخل قبض بیمهٔ بیکاری در آینده خواهد داشت. چرا؟ بجهت یکی از شرایط دریافت بیمهٔ بیکاری این است که شما، سابقهٔ بیمه پردازی داشته باشید. آیا عاری داشتن کد بیمه، می نبوغ بیمه دانشجویی گرفت؟

نه. به محض مراجعهٔ شما بوسیله شعب موسسه تأمین مدنی تو سراسر کشور، کد بیمه به عارض سیستمی برای پروندهٔ شما تعریف می شود و قدیم مثل کد ملی و کد دانشجویی شما، ثابت خواهد بود. آیا داشتن بیمه دانشجویی، نصیب و قسمت پذیرش تحصیلی در مقاطع عالیه را اضافه می دهد؟

داشتن بیمهٔ دانشجویی، شرط لازم یا شرط کافی بخاطر دریافت اجابت از دانشگاه های داخل یا خارج از ناحیه نیست. آیا دریافت دفترچهٔ درمانی با پرداخت بیمه دانشجویی، امکان پذیر است؟

بله و نفقه ای ندارد. چه تفاوتی بین بیمه پردازی داخل زمان تحصیل و بیمه پردازی پس از راحتی از فراگیری وجود دارد؟

بیمه پردازی درون زمان تحصیل، این فرصت را به شما می دهد تا زودتر به مرز بازنشستگی برسید، چرا که شما چندین سال مشغول به تحصیل هستید و هنوز واقف راسته امر نشده اید؛ حتی پس از صبر از تحصیل هم شاید تا مدت ها به دلایلی، فقره ظاهر نکنید یا کارفرما، از پرداخت عبث بیمهٔ شما شانه خالی کند؛ بنابراین، نخست بیمه پردازی از زمان دانشجویی، هم برای شما سابقهٔ بیمه مجهز می درنگ و بی آرامی شما را سریع تیز به بازنشستگی می رساند.

اگر پس از قرار از تحصیل، بیمه پردازی خویشتن را طبق مقررات نزد دایره تأمین اجتماعی آغاز کنید، دیرتر بازنشست و از خدمات مقرری بازنشستگی بهره مند می شوید. از طرفی، ضایع بیمه ای که شما در دوران دانشجویی صیقلی می کنید، بوسیله مراتب ناچیز از راست بیمه ای است که باید داخل زمان اشتغال، پرداخت کنید.

مثلا چنانچه راست بیمهٔ دانشجویی سال ۹۸، ماهانه ۱۵۰ تا ۲۵۰ هزار تومان باشد، این رقم، برای سال ۱۴۰۰ به بعد، بین ۳۰ تا ۵۰ درصد افزودن خواهد یافت و به قیافه پلکانی بیش می شود. پس، هرچه بیمه پردازی شما در تأمین مدنی زودتر شروع شود، از نظر زمانی و بودجه ای به نفع شماست. آیا به دانشجویان بورسیهٔ مقطع دکترا هم تخفیف پرداخت بیمه دانشجویی تعلق می گیرد؟

خیر، مگر اینکه زمینه ملی نخبگان یا وزارت بهداشت یا وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، بخشی از حق بیمهٔ دانشجویان را با ارائهٔ تسهیلات و توافقاتی با موسسه تأمین اجتماعی تقبل کنند که در سال ۹۷، چنین موضوعی قیافه نداده است. آیا پس از بصیرت آموختگی درون مقطع کارشناسی، می توان تو مقطع کارشناسی مبصر هم بیمه دانشجویی صیقلی کرد؟

بله. انفراد و ممنوعیتی وجود ندارد. بهتر است این فرآیند را ادامه دهید و سابقهٔ خود را مسکوت نگذارید تا سابقهٔ بیمهٔ شما اضافه یابد و پس از فراغت از تحصیل، با سابقه ای قوی تر، به جانب بازنشستگی گام بردارید. من پس از تکمیل مقطع کارشناسی ارشد و پیش از فراگیری در مقطع دکترا، در کارگاهی مشغول بوسیله کار شدم. اما کارفرما، ۴ ماه بیمهٔ من را پرداخت نکرد. چه باید بکنم؟

اگر شما تو زمان تحصیل، بیمه دانشجویی خود را صیقلی کرده باشید، بیمهٔ دوست فرمای صاحبان حرف و مشاغل آزاد دارید. پس از اشتغال به کار، بیمهٔ شما اجباری می شود. درصورتی که کارفرما، سهوا یا عمدا، از پرداخت حق بیمهٔ شما اجتناب کرد، به شعبهٔ بیمه پردازی خود مراجعه و فرم ادعای سابقه را تکمیل کنید تا درخواست شما داخل شعبه و درکمیسیون های مربوطه، رسیدگی شود. نکاتی دربارهٔ بیمه دانشجویی بیمه دانشجویی، فرصتی برجسته برای بیمه شدن به نیت دریافت خدمات پزشکی، درمان، بازنشستگی و از کار افتادگی راه اندازی تأمین اجتماعی است. بیمه دانشجویی تأمین اجتماعی را با بیمه نامهٔ حوادث، سهو نگیرید. بیمه دانشجویی تأمین مدنی را با بیمه نامهٔ عمر، غلط نگیرید. بیمه دانشجویی تأمین مدنی را با بیمه نامهٔ مسافرتی دانشجویان بیرون از کشور، اشتباه نگیرید. بیمه دانشجویی تأمین اجتماعی، بستری فرصت آفرین برای بازنشسته شدن نوک تیز تر است. بیمه دانشجویی تأمین اجتماعی، فرصتی بخاطر داشتن سابقهٔ بیمه است. داشتن سابقه ٔ بیمه سبب می شود تا چنانچه خواهان تحصیل، اشتغال، مهاجرت تحصیلی و خوداشتغالی تو کشورهای مقصد تحصیلی و مهاجرتی ایرانیان (قرین نیوزلند، کانادا، استرالیا، سوئد، آلمان، قطر و غیره) هستید، برای شما سابقهٔ رسمی دولتی ایجاد شود تا رزومهٔ قوی تری داشته باشید. سابقهٔ موردنظر برای متقاضیان مهاجرت درون قالب برنامه های خوداشتغالی، کارآفرینی و کار کننده پخته درون کشورهای زبر الذکر، تنها براساس معترف تأمین اجتماعی، موردقبول ادارات مهاجرتی قرار می گیرد. لذا از این فرصت استفاده کنید و سابقهٔ بیمهٔ خود را افزایش دهید تا پس از قرار از تحصیل، سابقهٔ بیمهٔ انعام داشته باشید و آن را با بیمهٔ اجباری یا بیمهٔ خویش فرما، ادامه دهید. کلیهٔ متقاضیان بیمه دانشجویی تأمین اجتماعی، باید کد بیمهٔ ۱۰ رقمی شهود کنند. قبض این کد، رایگان است و با مراجعه به یکی از شعب سازمان در قریه محل سکونت یا پرورش شما، صادر می شود. کلیهٔ سوابق بیمه پردازی شما به رخ آنلاین و لحظه ای، از طریق سامانهٔ سوابق تأمین اجتماعی برازنده پیگیری و مشاهده خواهد حیات.

توصیه بخاطر دانشجویان

همهٔ مفروضات فراز نویدبخش شعاری مهم هستند: بیمه دانشجویی را جدی بگیرید تا زودتر بازنشست شوید و حق بیمهٔ کمتری را به نسبت سال های آینده صیقلی کنید. اگر با سؤالی روبه رو شدید، حتما آن را با مشاوران سازمان تأمین اجتماعی در میان بگذارید. اگر متقاضی تحصیل داخل خارج از ملک هستید، از قاعده سایت ادارهٔ کچل اتباع رفتار کنید. اخیرا امکان آغاز بیمه پردازی یا تکمیل سوابق قبلی بخاطر ایرانیان خارج از کشور به صورت دانشجویی و غیردانشجویی فراهم شده است. در دنباله بخوانید: بیمه عمر چیست؛ آشنایی با گوناگون آن

تبلیغات در

مشاوره با وکیل تهران نمایش خدمات تنظیم اوراق قضایی،مشاوره حقوقی و قبول وکالت در پرونده های ملکی، خانوادگی، کیفری وحقوقی در کوتاه ترین زمان و کم ترین هزینه؛ دعاوی حقوقی خویشتن را به ما بسپارید. مشاوره با نایب تهران

شاید دوست داشته باشید:

بزرگ ترین تصورات سهو درباره ی رهبری تیم کسب و حکم

انسان از ۲۰۰ سال گذشته تقریبا در کامل ماخذ ها پیشرفت های عظمت داشته است. بااین حال، براساس نقص های […]

معرفی تاریخ «مربی تریلیون دلاری»؛ درس های رهبری بیل کمپل

شاید اشتهار بیل کمپل به گوشتان نخورده باشد؛ بااین حال، او یکی از تاثیرگذارترین مربیان و مشاوران رهبری در تصرف […]

همه چیز درباره ی بازاریاب شدن؛ شغلی که باید از بدیع شناخت

بازاریابی، مقابل تحسین اساتید این رشته، دانش و هنر کشف و ایجاد و ارائه ی نرخ با هدف تأمین نیازهای […]