جهانگیری در جمع فعالان استارتاپی: مدل های متاخر کسب وکار بوسیله رونق اقتصادی معاون می کنند

admin دسته‌بندی نشده

سامانه ی نوآفرین متمرکز بر ایمنی مالی و حقوقی از استارتاپ های ایرانی، روز گذشته درون رویدادی با حضور کمک اول رئیس جمهور و وزیر ارتباطات رونمایی شد. درون این رویداد جمعی از کارشناسان و فعالان فضای استارتاپی غصه حضرت داشتند و مشکلات و چالش های خویشتن را با نمایندگان دولت داخل میان گذاشتند. اسحاق جهانگیری پس از رسوم رونمایی از سامانه ی نوآفرین، گپ هایی را پیرامون فضای کنونی کسب وکار نمایش کرد که در امتداد ی این یادداشت زومیت به آن ها می پردازیم.مقاله های مرتبط:سامانه نوآفرین با تکیه گاه بر امان از استارتاپ های ایرانی رونمایی شد

کمک اول مهتر جمهور تو رویداد نوآفرین ۹۸ ابتدا اشاره ای به نهضت های اقتصادی و صنعتی گذشته داشت و حوالی ی کنونی را تنش فناوری نامید. او با اشاره به دوره های گذشته اعتقاد دارد که فعالان ایرانی عموما از رویکردهای تازه ی جهان ظهر تیز حرکت می کردند و فعالیت آن ها عموما در جدیت برای رسیدن بوسیله لول بین المللی تلخیص می شد. از طرفی درون دوره ی فراهم شرایط تغییر کرده است و فعالان کنونی کسب وکار، به نوعی دوشادوش حرکت جهانی فعالیت می کنند.

اسحاق جهانگیری سرعت ساختن و حرکت فرصت ها را تو فضای کنونی بسیار اوج دانست. او اعتقاد دارد فعالان داخلی باید متجاوز ازپیش متوجه این سرعت بالا باشند و برای هماهنگی با آن، تلاش کنند. جهانگیری درون ادامه، اقتصاد دیجیتال را بازیگر ارشد صرفه جویی امروز دانست که با سرعتی بالا تسهیم خود را از فرایندهای مالی و اقتصادی جهان افزایش می دهد. او فعالیت نیروهای داخلی را نیز در اقتصاد مدرن مناسب برشمرد و پیشرفت های بیشتر را نیز دور از صدای زیر مردانه ندانست. جهانگیری داخل اندکی از صحبت های خود با اشاره به تولد دودمان جدیدی از فعالان تصرف وکار گفت:امروز تماشایی فعالیت نسل جدیدی از کارآفرین هایی هستیم که دغدغه ها و مصاحبت هایی کاملا متفاوت با فعالان قدیمی دارند. ایران امروز در کنار منابع و نعمت های متعدد، از فعالیت نیروهای جوان بهره می برد که به عنوان یک سرمایه ی انسانی، اقتدار افزایش سرعت ترفیع را دارند. غربی ها می توانند منابع و تنخواه های بی شمار سرزمین ما را تحریم کنند، اما هیچ گاه توانایی تحریم فکر و نوآوری نیروهای جوان ما را ندارند. درنتیجه باید بوسیله همین سرمایه تکیه باشیم تا آینده ی مطمئنی را برای ایران بسازیم.

کمک مطلع رئیس جمهور داخل ادامه ی صحبت های خویشتن فرصت های متعددی را برای فعالیت نیروهای کبیر در صنایع سنتی برشمرد. از نظر او نمونه های جدید کسب وکار مبتنی بر قناعت دیجیتال، توانایی ایجاد تحول تو صنایع سنتی و افزایش نصیب وری و سوددهی آن ها را دارند. جهانگیری درون صحبت های خود رمز ای بوسیله صنعت زعفران و فولاد داشت که به عنوان صنایع سنتی، در اختلاط با صرفه جویی دیجیتال ظرفیت های پیشرفت زیاد بالایی خواهند داشت.

شهریه ی طالع در امنیت از کسب وکارهای نوین، موضوع دیگر صحبت های دستیار اول مهتر جمهور داخل رویداد نوآفرین ۹۸ بود. او وظیفه ی اصلی را در دست خط پیش رو بر عهده ی وزارت ارتباطات دانست که باید در دامنه اول یک نقشه ی راه تام را برای ادامه ی مسیر در دوران اقتصاد دیجتال تدوین کند. جهانگیری فعالان جوان استارتاپی را نیروهایی کارآمد برای تدوین همین اطلس ی نحو درون کنار دولت دانست. ازطرفی ترقی ی زیرساخت ها و آموزش کاربردی از بخش های مهم نقشه ی راه از دیدن جهانگیری بود که نصیب و قسمت تاکنون در بهینه سازی آن ها فعالیت هایی اکید داشته است و البته هنوز هوا بخاطر ترفیع دارد.معیار های جدید تصرف وکار بهترین ابزارها برای ایجاد دگرگونی اقتصادی هستند

جلوگیری از گریختن مغزها و تکاپو برای تسهیل بازگشت نیروهای متخصص به فضای تصرف وکار، یکی از نکات تأکیدی اسحاق جهانگیری بود. او با اشاره به میل بازگشت نیروهای متخصص به کشور، ترقی ی زیرساخت و ارائه ی تسهیلات بخاطر فعالیت در فضای اقتصادی را پیش حاجت افزایش امید نیروهای بالغ دانست. جهانگیری با اشاره بوسیله مزیت های سامانه ی نوآفرین درون اغوا فعالان فضای استارتاپی، برنامه ای جامع با هماهنگی وزارت ارتباطات، وزارت صنعت، معدن و تجارت، وزارت اقتصاد، معاون علمی رئیس جمهور و نظم بانکی احتیاج دارد. او درون امتداد با اشاره به کارآفرینی به عنوان رویکردی کارگشا داخل فضای اقتصادی گفت:کارآفرینی در همه ی دوران ها فعالیتی مهم بوده که تأثیر به سزایی درون تحولات اقتصادی و صنعتی داشته است. کارآفرین تقلا مستمر اجرا می دهد و علم گشاد ای دارد. این افراد بخاطر عبور از چالش های سنتی و مسائل جامعه، فکر نو دارند.

جهانگیری درون ادامه ی صحبت های خود با اشاره به چالش های کارآفرینان کنونی فضای کسب وکار، مقاومت درون برابر تغییر را رویکردی رایج در میان مدیران سنتی دانست. او به فعالان جوان اکوسیستم استارتاپی سفارش کرد تا با درک این ایستادگی ها، در شریک شدن با مدیران تبدیل خواه برای تغییر تدریجی شرایط و قوانین تثبیت شده تلاش کنند. معاون مقدمه مهتر جمهور، توسعه و تاسیس آینده ی قلمرو را مبتنی بر فعالیت های امروز فضای نوآور دانست.

معاون اول رئیس جمهور در گپ های پایانی خویشتن درون رویداد نوآفرین ۹۸ تأکید کرد که انسان باید طعم محصول ی تغییرات کنونی داخل تحولات فضای کسب وکار را بچشند. او با اشاره بوسیله ساختارشکنی های استارتاپ هایی همچون تاکسی های آنلاین، رضایت مردم را نیز از وضعیت کنونی بیشتر خواند. ایجاد اشتغال، کمک به بنگاه های اقتصادی و صعود کلی فضای اقتصادی کشور، از دیگر نتایج فعالیت نسل کنونی بود که جهانگیری بوسیله آن ها اشاره کرد.

مدخل پایانی صحبت های اسحاق جهانگیری در رویداد نوآفرین ۹۸ به حمایت دولت از فعالان استارتاپی اختصاص داشت. او با اشاره بوسیله رونمایی از سامانه ی نوآفرین و تعهد های حمایتی وزیر ارتباطات، به کارشناسان و فعالان حاضر تو رویداد اطمینان عدالت که دولت، کنف از فعالیت های نوآورانه و نمونه های تصرف وکاری نوین را اولویت اصلی خود فراغت خواهد داد.بیشتر بخوانید:مینا مهرنوش از مدیرعاملی رایتل استعفا دادتوضیحات وزیر ارتباطات داخل مورد کاهش کیفیت اینترنتنمایشگاه تلکام بیستم در کتاب دیگری برگزار خواهد شددادگاه های تخصصی بخاطر رسیدگی به پرونده استارتاپ ها تشکیل می شودسوءاستفاده کنندگان از کدهای دستوری جریمه میلیاردی می شوند

شاید دوست داشته باشید:

بزرگ ترین تصورات سهو درباره ی رهبری تیم کسب و حکم

انسان از ۲۰۰ سال گذشته تقریبا در کامل ماخذ ها پیشرفت های عظمت داشته است. بااین حال، براساس نقص های […]

معرفی تاریخ «مربی تریلیون دلاری»؛ درس های رهبری بیل کمپل

شاید اشتهار بیل کمپل به گوشتان نخورده باشد؛ بااین حال، او یکی از تاثیرگذارترین مربیان و مشاوران رهبری در تصرف […]

همه چیز درباره ی بازاریاب شدن؛ شغلی که باید از بدیع شناخت

بازاریابی، مقابل تحسین اساتید این رشته، دانش و هنر کشف و ایجاد و ارائه ی نرخ با هدف تأمین نیازهای […]