معرفی تاریخ «مربی تریلیون دلاری»؛ درس های رهبری بیل کمپل

admin دسته‌بندی نشده

شاید اشتهار بیل کمپل به گوشتان نخورده باشد؛ بااین حال، او یکی از تاثیرگذارترین مربیان و مشاوران رهبری در تصرف موفقیت گوگل و شرکت های دیگر در سیلیکون ولی است. آن متد که اطرافیانش او را معرفی می کنند، یک مربی دلسوز است که دوست دارد تلالو راهنمای چراغ همواره پهلو سایرین بتابد و خودش درون سایه بماند. به او لقب مربی تریلیون دلاری را داده اند؛ چرا که با راهنمایی های ارزشمند و دستورالعمل هایی که بر پایه ی چند اصل استوار بود، توانست مقدار تریلیون دلاری برای این همکاری ها بسازد. او مربی و راهنمای بنیانی ترین مدیران گیتی بوده است. اپل و گوگل عاری او نمی توانستند در این طور موقعیتی باشند؛ اما راز موفقیت او چه بود؟ تاریخچه «مربی تریلیون دلاری: دستورالعمل های رهبری بیل کمپل از سیلیکون ولی» پاسخی به این سؤال است.تلخیص کتاب

درس های وحی بخش و عملی برای موفقیت در کسب وکار در کتاب مربی تریلیون دلاری موعظه شده است. این تاریخ توسط آویشن سه گانه نفره ای از اعضای قدیمی شرکت گوگل نوشته شده که بر اعتبار آن می افزاید. بیل کمپل، مربی موفقی است که کار کوچینگ و مربی گری را فراتر از یک آموزش معمولی و احاله تجربه ی صرف کردن برای شرکت های بزرگی مانند گوگل و اپل ایفا داده است. او از مربی گری فوتبال آغاز کرد. بیل کمپل سال ۱۹۶۴ از دانشگاه کلمبیا در رشته ی مبصر اقتصاد فارغ التحصیل شد. پس از تصرف تجربه های کار کننده داخل JWT و Kodak، برای پیوستن به اپل به سیلیکون ولی رفت. او بعدها مدیر اجرایی کلاریس و اینتویت شد و همچنین در مقام مربی گری (کوچینگ) برای اپل و گوگل کارش را ادامه عدل. بیل کمپل برای شریک های دیگری نظیر eBay و Twitter نیز کار مشاوره و مربی گری را انجام داد و نتایج درخشانی از خود به جای گذاشت. او یکی از عالی ترین مربیانی است که گیتی به خویشتن دیده است.

تمرکز کتاب مربی تریلیون دلاری پیاده شدن مصاحبه های یدکی است که در حوزه ی فناوری و تصرف وکار با افرادی شده که آشنایی و نزدیکی زیادی با بیل کمپل داشته اند. این تاریخ راهنما، با آموزش رموز تصرف شرف و سنخ عملکرد به نشانی یک مدیر خوب، نگرشی را سفارش می کند که برای تمام کسانی که می خواهند تو رهبری خود توفیق داشته باشند، کاربردی و کار کننده است. آدام گرانت درون پیش نطق تاریخچه می گوید: «این تاریخچه برضد تاریخ های خودیاری فراوانی که در بازار وجود دارد، کتابی است که با رویکرد معاون بوسیله دیگران تصنیف شده است.»بیع با کد تخفیف ۲۰ درصدی zoomitمقاله های مرتبط:استواری عادت های سودمند رهبری داخل کسب و کارتفاوت رهبری و مدیریت درون تصرف و امر چیست

بیل کمپل پارسا است، بخاطر اینکه مربی و مدیر نیکوکاری شوید، لازم است روی ۴ حوزه متمرکز باشید: افراد، اعتماد، آویشن و عشق. انرژی نیروهایتان را آزاد کنید و گفتگوهایتان با آن ها را از موضوعات غیررسمی و شخصی آغاز کنید. ارتباطات دوسویه ساختن کنید و به آن ها احساس مهم وجود داشتن بدهید. عملکرد آن ها را پیگیری کنید و اختصار به افراد ارزش و اهمیت دهید. نیز با تمرین شنوایی اعطا کردن کوشا و پرسیدن سوالات و بازخوردهای حمایتگرانه، عاطفه متکی را به وجود بیاورید. بوسیله افراد راهنمایی و پیشنهاد بدهید، نه ساختار و دستورالعمل و آن ها را بابت کارهای خوبشان تشویق کنید. ابداع اعتماد باعث مصونیت و پناه روانی افراد می شود.

پیشتازی و موفقیت بیل کمپل پهلو چند اصل رادیکال سفت است که در کتاب حاضر بوسیله تفکیک به نعوظ مفصل بوسیله آن ها پرداخته شده و تو هر بخش، چگونگی عملکرد و مشاوره های بیل کمپل نیز تطویل داده شده است. در ادامه چندی از اصول رهبری او را آورده ایم.

اصول اساسی رهبری از نظر بیل کمپلعنوان شغلی شما، از شما یک مدیر می سازد، ولی افراد شما، از شما یک راهنما لایق می سازند. بخاطر اینکه رهبر لایقی باشید، ابتدا باید مدیری ممتاز باشید. دستور بدهید احترام به شما علاقه گیرد، خیر اینکه آن را درخواست کنید. موثر کنید که قابل شرف باشید.افراد، بنیادی ترین اصل تصرف وکارتان هستند. بالاترین تقدم هر مدیر خوب و موفقی افراد و کارکنانش هستند.با گزارش های شخصی آغاز کنید. بخاطر ابداع ارتباطات بهتر و پرعضله پر حرارت میان اعضای تیمتان، ملاقات هایی ترتیب دهید که درون آن ها از تجربه های سفرها خواه سایر تجربیات شخصی و غیر کاری تان دست افزار بزنید.برای هر شخص به طور مجزا ساختار خلق کنید و بخاطر هر کدام وقت بگذارید. این بهینه رویه برای دستیار به افراد است تا موثرتر باشند، بوسیله اهدافشان برسند و رشد کنند.بهینه ایده مهم است، خیر توافق جمعی. بوسیله عنوان یک مدیر باید بتوانید فرایندی برای غرض گیری خلق کردن کنید که مطمئن شوید تمام جنبه ها و دیدگاه ها دیده و شنیده شده اند. ولی در جایی که حاجت باشد، لازم است این فرایند را بشکنید و تصمیم گیرنده ی بازپسین باشید.براساس اصول اولیه رهبری کنید. اصول اولیه، یعنی حقایق تغییرناپذیری که اصول هر همکاری هستند را در موضع ها پیدا کنید. این کار راهنمای خوبی برای تصمیم گیری براساس این اصول است.نوابغ نابه هنجار را مدیریت کنید؛ سرود افرادی هستند که عملکرد عالی دارند، اما کارکردن با آن ها سخت است. باید آن ها را تا جایی که آزاردهنده نیستند و رفتاری غیراخلاقی ندارند و قیمت آن ها کمیت بیشتری نسبت به رفتارهای سرسختانه گیرایی با تیم و افراد دارد، طاقت و حتی حمایت کنید.پول فقط برای صیقلی مالی نیست. قدردانی و تکرار کارهای افراد تیم، نشانه ی عرض و عشق به آنان است و باعث ایجاد پیوند محکمی بین آن ها و اهداف شرکت می شود.نوآوری با اجازه ی ابراز بوسیله مجنون ها ائتلاف می افتد. کمال مطلوب کسب وکار، عرضه ی محصولی ابتکاری و مبتکرانه در زندگی دیگران است. باقی جزئیات همه در نوکری ارائه ی چنین محصولی هستند.

پاره هایی از کتاب

برش هایی از تاریخ مربی تریلیون دلاری و گپ های تاثیرگذاری از بیل کمپل، این مربی بزرگ را داخل این قسمت می خوانیم.برای مدیر جلال بودن، شروع باید مربی شکوه باشید.

قسمت مهمی از امر یک مدیر، دانستن این نکته است که چه چیزی را به چه کسی درمیان بگذارد.

داخل یک تیم فوتبال، وقتی اعضای تیم بوسیله نیکی با هم کار نکنند، خیر عزب آویشن به باختن می رسد، بلکه اعضای آویشن هم ممکن است تک به تک آسیب ببینند.

مربیان شبیه هنرمندانی هستند که روابط را نقاشی می کنند و ضربات قلم موی سندیت داخل نقاشی ها قرص و به مکان است.

چنانچه مدیرعامل شرکتی هستید و کسی را در آویشن می بینید که دایم بوسیله قفا جلب توجه دیگران است، بدانید که این مقصد ی هشدار است.

بین محیط کاری دوست داشتنی و عملکرد بهتر، مناسبت ی مستقیمی وجود دارد. گفتگوهای صمیمانه و نزدیک (درباره ی خانواده و…) میان اعضای تیم، گونه آسانی بخاطر رسیدن به چنین محیطی است.

تیم هایی که عملکرد فردی را تابعی از عملکرد گروه می دانند، معمولاً بازده بهتری از سایر آویشن ها خواهند داشت.

درباره کتاب

کتاب حاضر از پرفروش ترین کتاب های نیویورک تایمز و وال استریت ژورنال و همینطور USA Today است که سال ۲۰۱۹ درون ۲۴۰ صفحه بوسیله زبان انگلیسی و با عنوان Trillion Dollar Coach: The Leadership Playbook of Silicon Valley’s Bill Campbell به طبع رسیده است. امسال این کتاب را ۲ انتشارات بوسیله زبان فارسی ترجمه کرده اند. تاریخچه «مربی تریلیون دلاری: دستورالعمل های رهبری بیل کمپل از سیلیکون ولی» با ترجمه ی هادی بهمنی که نشر نوین آن را چاپ و به میدان عرضه کرده، یکی از برگردان های رسیده این تاریخچه است. ترجمه ی دیگر با نشانی «مربی تریلیون دلاری» متعلق بوسیله انتشارات میلکان است که محمدرضا زبانی ترجمه ی آن را برعهده داشته است. این تاریخ در قسمت قسمت کردن بندی کتاب های مربی گری و مشاوره در تصرف وکار طبقه بندی شده است.درباره نویسندگان

تیم سه گانه نفره ای متشکل از اریک اشمیت، جاناتان روزنبرگ و الن ایگل که پیش پر حرارت تاریخچه افتابی «گوگل چگونه کار می درنگ» را از خویشتن به جای گذاشته اند، این وهله با مطرح کردن درس هایی از بیل کمپل، پیشگام و مربی چیره برخاسته از سیلیکون ولی، تاریخچه راهنمای ارزشمندی متشکل از دستورالعمل های رهبری بیل کمپل نوشته اند. گفته می شود، این ۳ نفر برای قدردانی از مربی گری بی دریغ و دلسوزانه ی بیل کمپل این کار را انجام داده اند. اریک اشمیت بوسیله مدت ۱۰ سال در گوگل امر مدیریت اجرایی را به خشکی امدن عهده داشته است. جاناتان روزنبرگ همچنین تا سال ۲۰۱۱ به عنوان معاون مطلع مهتر گوگل داخل این شرکت امر می کرد. الن ایگل از سال ۲۰۰۷ به گوگل منضمات و مدیر ارتباطات اجرایی گوگل بوده است. اعضای این تیم با سوابقی که از خود به جای گذاشته اند، داخل آویشن سه نفره شان کتابی تصنیف کردند که برای مخاطبان مجموعه ای از امتحان های پا بر جا کسب وکارهای قاهر و دستورالعمل هایی برای رهبری فیروز و پیشرو است.خرید با کد تخفیف ۲۰ درصدی zoomitبیشتر بخوانید:معرفی کتاب: «با چرا اول کنید» پی سایمون سینکراستی آزمایی: ذبیح الله منصوری؛ مترجم یا نویسنده؟بیوگرافی آیزاک آسیموف، نویسنده ای از آیندهمعرفی کتاب بهینه قصه گو پر حرارت است پی آنت سیمونزمعرفی کتاب کشش پی گابریل وینبرگ

شاید دوست داشته باشید:

پس از حذف کوکی از کروم، چه آینده ای در انتظار دنیای وب است؟

گوگل کروم تا دو سال آینده کوکی های متفرقه خواه بوسیله اصطلاح «کوکی های شخص ثالث» (third-party cookies) را به […]

با مؤلفه های مهم ارزش گذاری علیه آشنا شوید

وقتی مشتریان رخت یا سرویس را ازلحاظ ارج یا مقدار بررسی کنند، درواقع ارج درک شده از آن را با […]

چگونه مهارت اندیشه انتقادی را تو تیم خود ترقی دهیم؟

تفکر انتقادی تو صدر مهم ترین و پرتقاضاترین مهارت ها بخاطر متقاضیان شغلی قرار دارد. با چنین فرضیه ای احتمالا […]