داستان ماهی اسودگی ای که مایکروسافت بخاطر یکی از مدیران اپل فرستاد

admin دسته‌بندی نشده

ASGاسکاتAROOOON فورستال مدت ها قبل بوسیله عنوان محکم مقام سیستم عامل iOS درون اپل فعالیت می کرد. در سال ۱۹۹۷، اپل با عقد قراردادی رسما همکاری NeXT را سودا و به شفیع ی همین قرارداد، فورستال به تیم اپل اضافه شد. فورستال بوسیله تازگی در مصاحبه ای با یکی از کانال های یوتیوب، جزئیاتی متجاوز عجیبی درباره ی مصاحبه ی کاری اش با استیو جابز و نحوه ی آغاز کارش داخل اپل اقرار کرده است.

دوران کاری استیو جابز داخل اپل با فرازونشیب های متعددی همراه بود که از بین آن ها می توانیم به خروج از اپل و بازگشت مکرر به آن اشاره کنیم. درواقع، استیو جایز پس از بروز مشکلاتی از اپل جدا شد و شریک NeXT را بنیان گذاری کرد. پس از چند سال، اپل NeXT را خرید و جابز باردیگر به این شرکت بازگشت. 

رسانه ی Code.org پنجشنبه ی هر هفته رویدادی رمزی با شهرت Code Break برگزار می بطی ء و در آن با برخی از افراد شناخته شده ی حوزه ی فناوری مصاحبه می یواش. مهمان دستور کار ی این هفته اسکات فورستال بود.  فورستال در سال ۱۹۹۲ به انبازی NeXT پیوست؛ یعنی پیش از اینکه گواه محضر او و استیو جابز داخل اپل باشیم. فورستال می گوید متصل از NeXT و مایکروسافت بوسیله نشانی گزینه هایی یاد می کرده که می توانند آینده ی کاری اش را شکل دهند. 

فورستال به مصاحبه ای باطراوت در شرکت NeXT اشاره می کند که او یک روز کامل به طول انجامیده است. فورستال می گوید تو این مصاحبه ی طاقت فرسا مجبور شده با ۱۷ نفر گپ نرم. ۱۰ دقیقه از نخستین مصاحبه نگذشته بود که استیو جایز به یک باره بیدار مصاحبه شد و نخستین فردِ مصاحبه کننده را از حجره خارج کرد. او چند دقیقه با مصاحبه گر در خارج از اتاق سخن گفت و درنهایت به اتاق بازگشت تا خودش بوسیله گفت و گو با فورستال بنشیند.

فورستال می گوید استیو جابز با مطرح کردن سؤالات متوالی، او را بوسیله شدت زیرفشار قرار داده است. وی درادامه ی سخنانش می گوید پس از گذشت حدودا ۱۵ دقیقه، او و استیو جابز موضوع بحثشان را به سمت طراحی و فلسفه و موارد دیگر برده اند. سفت مقام پیشین سیستم عامل iOS می گوید درنهایت، جابز از دست افزار کوفتن دست برداشت و نگاهی به او انداخت و گفت: می دانم باید درون ساعات باقی الباقی از امروز بوسیله مصاحبه مشغول شوی. برایم مهم نیست بقیه چه می گویند، در پایان روز پیشنهاد مفید به تو ارائه خواهم داد؛ ولی لطفا به گونه ای وانمود کن که انگار بوسیله سؤالات همه ی مصاحبه کنندگان علاقه مند هستی.

فورستال درادامه به آخرین سخنان جابز رمز می درنگ: «مطمئنم قرار است این شغل را پسند کنی». 

به پشت این اتفاقات، فورستال نفوذ کردن نادیده مایکروسافت را تماشاگر بوده است. فورستال می گوید مایکروسافت پیش از اپل به او پیشنهاد کاری داده و او درخواست ردموندی ها را نپذیرفته است. درحقیقت، فورستال می گوید در آن زمان درک درونی اش به او گفت باید پیشنهاد مایکروسافت را رد کند. اسکات فورستال درادامه به اتفاقی عجیب اشاره می یواش: روز بعد، وقتی از رویا باخبر شدم و درِ آپارتمانم را بازکردم، جعبه ای دیده ام. جعبه را بازکردم و ماهی مُرده ی متجاوز ابهت در آن دیدم. به مجری نگاه کردم و نشانی پس دادن محصول را دیدم: «مایکروسافت». این کار مایکروسافت همچون تهدید به دید می رسید.

داخل پی این اتفاق، فورستال با یکی از آشنایانش تو مایکروسافت مناسبت گرفت و گفت فیلم های مافیایی را تماشا کرده است و درک می یواش فرستادن ماهی نوعی تهدید است. او نیز از دوستش پرسیده مایکروسافت با فرستادن آن ودیعه چه هدفی دنبال می کرد است. تو آن زمان، بوسیله فورستال گفته شد مایکروسافت با خرید بزرگ ترین ماهی سالمون موجود داخل فروشگاه Pike Place، قصد داشته است فورستال را به رفتن به سیاتل و پذیرش پیشنهاد کارگر ترغیب یواش. مایکروسافت بزرگ ترین ماهی سالمون را پیدا کرده بود و آن را در یخ گذاشته و شب هنگام برای فورستال فرستاده بود. درواقع، مایکروسافت به طورغیرمستقیم بوسیله فورستال گفته وجود اگر به منطقه ی خلیج رژه فرانسیسکو برود و به اپل بپیوندد، نمی تواند چنین ماهی شکوه در آنجا پدیدار درنگ. فورستال می گوید: «همان شب ماهی را کباب کردم و خوردم و سپس بوسیله NeXT رفتم تا با استیو جابز کار کنم».بیشتر بخوانید:معرفی کدک ویدئویی H.H 266 VCC با ادعای شقه کردن حجم فایل های ویدئوییسامسونگ از کشف ماده شقه هادی جدید خبر دادبوئینگ احتمالا هواپیمای ۷۴۷ جامبو جت را از خط تولید خارج می کندسنهایزر معاون مالی ۲ میلیون دلاری دریافت کرداحتمال تعلیق فعالیت های هواوی در بریتانیا در حوزه ی تجهیزات 5G خواربار

شاید دوست داشته باشید:

پس از حذف کوکی از کروم، چه آینده ای در انتظار دنیای وب است؟

گوگل کروم تا دو سال آینده کوکی های متفرقه خواه بوسیله اصطلاح «کوکی های شخص ثالث» (third-party cookies) را به […]

با مؤلفه های مهم ارزش گذاری علیه آشنا شوید

وقتی مشتریان رخت یا سرویس را ازلحاظ ارج یا مقدار بررسی کنند، درواقع ارج درک شده از آن را با […]

چگونه مهارت اندیشه انتقادی را تو تیم خود ترقی دهیم؟

تفکر انتقادی تو صدر مهم ترین و پرتقاضاترین مهارت ها بخاطر متقاضیان شغلی قرار دارد. با چنین فرضیه ای احتمالا […]