فیسبوک مرحله دیگر مخالفتش را با استعداد های حریم مخصوص iOS 14 اعلام کرد

admin دسته‌بندی نشده

تعدادی پیش اپل از طرح های خود  با محوریت حریم مخصوص رونمایی کرد و باعث نگرانی تعدادی از مشارکت های موقوف به تبلیغات شد که قطعا فیسبوک یکی از آن ها محسوب می شود؛ زیرا مدخل عظیمی از تصرف وکار فیسبوک را جمع آوری داده به قصد استفاده تو تبلیغات تشکیل داده است. حال فیسبوک در جدال لفظی با اپل، درون بیانه ای با عنوان «ما داخل موافق اپل برای ایمنی از کسب وکارهای کوچک در همه مکان ایستاده ایم»، به نعوظ خاص یادآوری می کند که چگونه تغییرات اپل مانع از ارائه ی تبلیغات کم ارزش به مشتری می شود. بلومبرگ با استناد به بیانیه ی فیسبوک می گوید:محدود کردن چگونگی استفاده از تبلیغات شخصی پهلو شریک شدن های ارشد خیس شبیه ما [فیسبوک] تأثیر می گذارد؛ ولی این تغییرات برای کسب وکارهای کوچک ویرانگر خواهد بود.

به نعوظ کلی ردیابی تبلیغات، این امکان را برای نمایش دهندگان تبلیغات مجهز می کنند تا بداند افراد چه کالاهایی را از چه مکان هایی به قیافه آنلاین خریداری می کنند و درون نهایت باعث می شود تبلیغات مرتبط با آن را تو یک آگهی خواه یک ورزش ارائه دهند. برای تسهیل معارفه خریدار و جلوگیری از انتشار مفروضات شخصی، اپل برچسب های شناسایی تصادفی دستگاه موسوم به Identifier for Advertisersا (IDFA) را در سیستم عامل iOS 14 عرضه می دهد و این امکان را بخاطر همدستی ها حاضر می نرم که بدون کسب داده ها شخصی کاربر، اثربخشی تبلیغات را ردیابی کنند.مقاله ی مرتبط:اپل برچسب های جدید حریم خصوصی را در اپ استور منتشر کرد

غول شبکه های اجتماعی اعلام کرده است که از جهیز IDFA اپل کاربرد نمی درنگ. فیسبوک احتمالا این تصمیم را بر اساس آنچه قبل از راه اندازی سیستم IDFA برای داده های کاربر جمع آوری می کند، اتخاذ کرده است؛ در مدت استفاده از قابلیت یادشده و انطباق با شرایط خدمات اپل، جمع آوری اطلاعات فیسبوک از کاربران را به گونه چشمگیری کاهش می دهد. خاله ونر، مدیر مالی فیسبوک، درون ماه جولای ۲۰۲۰ (نشانه ۱۳۹۹) گفت قابلیت متاخر اپل ضربه ی عظمت بوسیله فیسبوک خواهد زد و iOS 14 ارائه ی تبلیغات را بخاطر فیسبوک و سایر همدستی ها سخت تر خواهد کرد.

غول شبکه های اجتماعی کام دارد iOS 14 در حدود ۵۰ تا ۶۰ درصد به درآمد آگهی دهندگان ضربه وارد نرم. علاوه بر این، فیسبوک مدعی است که برخی از کاربران iOS 14 هیچگاه تبلیغی از عادت دستور کار ی Audience Network نمی بینند خواه داخل بهترین حالت، تبلیغاتی که ربط کم تری با موضوع دارند مشاهده می کنند. فیسبوک می گوید:درون فیسبوک، مشاغل کوچک تو هسته ی اصلی بازرگانی ما قرار دارد. زیاد از ۱۰ میلیون کسب وکار ماهانه از ابزارهای تبلیغاتی ما برای کشف کردن خریدار جدید، استخدام سازمانی و تعامل با هيئت قانونگذاری های خود مصرف می کنند. بسیاری از افراد در مشاغل کوچک نگرانی هایی درباره ی بوسیله روزرسانی جبری نرم ادوات اپل دارند و این امر اقتدار کسب وکارها را برای اجرای تبلیغات انحصاری و دستیابی مؤثر بوسیله مشتریانشان محدود می نرم.

بر زمینه مطالعه ی متاخر Deloitte، چهل و چهار درصد از مشاغل کوچک و متوسط داخل زمان همه گیری ویروس کرونا، تبلیغات شخصی خود را در شبکه های مدنی آغاز کرده یا افزایش داده اند.  داده های ما نشان می دهد که بدون تبلیغات شخصی شده، متوسط تبلیغات مشاغل کوچک به ازای هر دلار هزینه شده از درآمد، بیش از ۶۰ درصد کاهش خواهد یافت. محدود کردن چگونگی کاربرد از تبلیغات شخصی بر شریک های بزرگ تازگی مانند ما [فیسبوک] تأثیر می گذارد؛ اما این تغییرات برای تصرف وکارهای کوچک ویرانگر خواهد حیات و بوسیله چالش های بسیاری که اکنون با آن رو بوسیله رو هستند افزودن خواهد کرد. مشاغل کوچک عزیز توجه هستند. ما نگرانی های شما را می شنویم و در پیاده شدن شما هستیم.

اپل داخل جولای ۲۰۲۰ (تیر ۱۳۹۹) از توان جنجالی ATT رونمایی کرد و از آن زمان، ویژگی یادشده با بحث و جدل اضافی مواجه بوده است. وقتی این قابلیت کوشا باشد، هر پروگرام ای که روی آیفون خواه آیپد عمل می شود، قبل از دسترسی به داده های خاصی که می تواند برای ردیابی در سایر پروگرام ها استفاده شود، باید از کاربران رخصت ی دسترسی بگیرد. این داده ها «شناسه برای تبلیغ کنندگان» نامیده می شوند و صنعت تبلیغات از این می ترسد که با آمدن ATT، کاربران دستور ی دسترسی به سرویس ها ندهند و این کار با لطبع به درآمد آن ها داخل انحصاری سازی تبلیغات آسیب شدیدی می زند.

غول فناوری کوپرتینو صبر وجود قابلیت ATT را تا پایان سال ۲۰۲۰ درون جهیز عامل هایش اجرایی کند؛ اما انتشار آن را تا اوایل سال ۲۰۲۱ بوسیله تأخیر انداخت تا فرصت بیشتری برای ایجاد تغییرات لازم در اختیار توسعه دهندگان راحتی دهد.بیشتر بخوانید:تسهیم ۷۲ درصدی iOS 14 از کل دستگاه های فراهم به سیستم عامل iOSدو سال زندان؛ تاوان حذف ۱۶ هزار احصائیه Webex سیسکوزوم اپ: نظارت و کنترل فعالیت کودکان در موبایل با استعمال از پادویش پرنتال کنترلاپل ایرپاد پرو لایت را احتمالا نیم ی نخست ۲۰۲۱ رونمایی خواهد کردشورش تو کارخانه تولید آیفون ممکن است بر روابط اپل و ویسترون تأثیرگذار باشد

شاید دوست داشته باشید:

مایکروسافت تعرفه Xbox Live Gold را بوسیله بها قبلی بازگرداند

روز جمعه، کاربران مایکروسافت با خبری روبه رو شدند که چندان خوشایند نبود؛ در برابر این شریک اعلام کرده وجود […]

کندکردن روانی تخریب غضروف ها بوسیله روش نانودرمانی

استئوآرتریت (آرتروز) وضعیت دردناک و درمانده کننده و نسبتا شایعی است که کندکردن یا توقفش مشکل است؛ بنابراین، گزینه های […]

ارائه روش هایی تازه بخاطر یافتن بذل چاله های پنهان تو دنیا

نظریه ی نسبیت عام آلبرت اینشتین پندار ما درباره ی مفاهیم رادیکال فیزیک از جمله فضا و زمان را تغییر […]