پتنت جدید اپل؛ کاربرد از پروژکتور لیزری برای امتیاز لمس در تمامی سطوح

admin دسته‌بندی نشده

بسیاری از دستگاه های الکترونیکی قابلیت لمس را به نشانی راهی برای تعامل کاربر با سیستم های کامپیوتر ی، ازجمله نمایشگر آیفون یا آیپد عرضه می دهند. درحالی که رابط های لمسی تقریبا در اکثر مایه ها دیده می شود، مناطقی وجود دارد که این طور تعاملاتی می تواند مربوط به طبقه کارگر و زحمتکش باشد؛ اما درحال حاضر، امکان استفاده از آن ها حیات ندارد. بخاطر مثال، معلم در کلاس مقدور است از پروژکتور روی دیوار برای عرضه محتوا به بینش آموزان مصرف یواش.

در حال حاضر، این امکان بخاطر معلم وجود دارد با استعمال از دکمه های مجازی یا کنترلر، با پروژکتور تعامل برقرار درنگ و محتوای نمایش داده شده را تبدیل دهد؛ اما این امر در حالی انجام می شود که معلم با کامپیوتر میزبان مستقیما در ارتباط باشد خواه از چوب ی هوشمند بسیار گران قیمت با اقتدار تشخیص فرامین لمسی مصرف کند.مقاله ی مرتبط:ثبت اختراع جدید اپل به اولویت بندی فیدهای ویدئویی اپل گلس اشاره دارد

اختراع اپل در دایره ی ثبت اختراعات و علائم تجاری ایالات متحده با عنوان «سیستم لیزری تشخیص ورودی مبتنی بر اختلاط اسکن دوبعدی و سه بعد اینده کاربر» ثبت شده است و به رویه هایی رمز می کند که با استعمال از آن، می قابلیت چنین تعاملاتی را عاری نیاز بوسیله جهیز های حساس به لمس، روی دیوار یا هر سطح دیگری حاضر کرد. به زبان ساده، این ابتکار حول پایه انتقال نور و امتیاز هرگونه تلالو منعکس شده بوسیله دستگاه است. برای مثال، شورعشق سطح مدنظر از جسمی را داخل دید بگیرید که می تواند خوش نویسی رسیدن به سطح دیگری را پنهان کند. این شیء پنهان می تواند قلم خواه کاربر یا همان جسمی باشد که باید با جهیز و پالس های لیزری ردیابی شود.

اپل برای تحقق این امر، پیشنهاد می درنگ نوری که از پروژکتور برای تشخیص اشعه تابیده می شود، می تواند دیود لیزری باشد که پیشنهاد می شود از لیزر عمودی ساطع کننده ی سطح (VCSEL) مصرف شود. درحقیقت، سیستم پیشنهادی همان نوعی است که برای امتیاز هویت بیومتریک فیس آیدی (Face ID) در گوشی های آیفون استفاده می شود. استفاده از لیزر برای پرتوافکنی تصویر قانون دان بوسیله رویت می رسد؛ در مقابل نور یکنواخت رطوبت درمقایسه با نورافکن های متعارف مبتنی پیاده شدن لامپ ارائه می دهد و بیشترین بخت را برای بازتاب مستقیم به مایه مجهز می نرم.

در مستندات جدیدترین ابتکار اپل، به تداخل سنجی همچنین رمز شده است. تداخل سنجی بوسیله روش هایی برای اندازه گیری فواصل و سایر نقاط داده ازطریق مخلوط کردن چندین منبع تلالو بخاطر ساختن الگوی تداخلی گفته می شود که می تواند برای تغییر مکان تجزیه و تجرید شود. با استفاده از تداخل سنجی، سیستم می تواند نه عزب مسافت پیموده شده ی تلالو برای رسیدن بوسیله سطح نورافکن (پروژکتور)، بلکه فاصله ی بین هر قد مبهم از همان سطح مدنظر را اندازه گیری یواش.

اپل معتقد است با ردیابی موقعیت و بور از سطح نورافکن، سیستم می تواند بوسیله رخساره هوشمند امتیاز دهد کدام اشیاء داخل حال حرکت هستند و قصد دارند با نمایشگر نورافکن تعامل برقرار کنند. این فرایند می تواند محتوی حرکاتی از شیء باشد که به نشانی حرکت پدیدار شود. بوسیله نشانی مثال، این فرایند می تواند لول انگشت کاربر باشد؛ به متد ای که گویا سطحی را لمس می درنگ یا حتی حرکتی غیرلمسی در هوا که کاربر با دست و انگشتانش انجام می دهد.

در فرایند پیشنهادی اپل، با توجه بوسیله اینکه پیرامون ای کوتاه بوسیله جهیز داده می شود تا نمایشگر نورافکن را به محیط متاخر کالیبره کند، ازنظر تئوری، چنین سیستمی تقریبا در هر سطحی کاربردی خواهد بود. درون سیستم یادشده، تا اینکه امکان پذیر است برای اجرای فرامین لمسی بوسیله سطح صاف هم حاجت نباشد و با مصرف از جمع آوری نقاط داده از رویه دور، می تواند روی سطوح منحنی یا ناهموار نیز به خوبی حکم کند. این اختراع ۹ می ۲۰۱۹ (۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۸) ثبت شده است.

مفهوم ارائه ی محتوای تصویری روی سطوح و تعامل با آن ها بدون استفاده از صفحات حساس بوسیله لمس مدت ها است داخل دنیای فناوری وجود دارد و احتمالا مشهورترین آن ها صفحه کلیدهای مجازی ساطع شده روی سطوح باشد که در چند سال اخیر، به قیافه مفهومی بوسیله عرضه درآمده اند. معمولا با تابش نور کوچکتر قرمز روی سطح صاف، ورقه کلیدهای یادشده می توانند فشارها و فرامینی را امتیاز دهند که کاربر روی محتوا اعمال می کند. گفتنی است این دستگاه ها حدود دو دهه درون حال توسعه بوده اند؛ ولی به دلایلی ازجمله بی دقتی و کُندی در مقایسه با ورق کلیدهای فیزیکی، عمدتا با استقبال کاربران مواجه نشده اند.

این ورقه کلیدها معمولا به الگوی نور مادون قرمز نامرئی متصل می شوند تا روی همان سطح براق شوند. درواقع، وقتی کاربر روی فضای کلید رمزی درخشنده شده ضربه می زند، داده ها با حسگرهای شمایل درون دستگاه مذکور اطلاع و اعمال می شوند. گرچه از دید عملی مشابه است، این همان تکنیکی تراشیدن که تو ثبت بدعت اپل پیشنهاد شده است؛ زیرا اپل از پرتوافکن های نوری به جای الگوی نوری نامرئی ثانویه بخاطر اندازه گیری فاصله استفاده می کند.

در گذشته، کوپرتینویی ها چندین جنین روی اختراعات با پرتوافکن نور امر کرده اند و بوسیله نوعی برای ارائه ی این تکنولوژی در آینده بسیار مصمم اند. برای مثال، اکتبر ۲۰۲۰ (مهربانی ۱۳۹۹) این شرکت اختراعی با مرام پرتوافکنی روی اشیاء به اراده ارائه ی تصاویر مبتنی پهلو واقعیت افزوده ثبت کرده است. افزون براین، در سال ۲۰۱۳ اپل تخیل می کرد می تواند با ارائه ی میزی که به جای نمایشگر LCD از پروژکتور استفاده می کند، لپ تاپ ها خواه کامپیوترهای رومیزی کنونی را منسوخ کند و حتی با مصرف از شارژ القایی سیم ها را از بین برد.

اپل هر هفته اختراعات بی شماری ثبت می کند. ثبت بدعت نشان دهنده ی موضوعات دلخواه واحد تحقیق و توسعه شرکت ها محسوب می شود؛ ولی تضمین کننده ی ارائه ی آن در میوه یا خدمات آینده به شمار نمی آید. دیدگاه شما کاربران زومیت درباره ی اختراع جدید اپل برای لمسی کردن سطوح و کاربرد آن چیست؟بیشتر بخوانید:معاینه iOS 14 و iPadOS 14اختلال داخل راه اندازی محصولات اپل به برهان تقاضای زیاد و مشکلات آیکلادآیا خرید سهام اولیه اپل بدترین تصمیم تجاری تاریخچه است؟گلکسی کروم بوک ۲ برای تکثیر عمر باتری، احتمالا ورق عرضه 4K نخواهد داشتآموزش اجرای ویندوز درون کامپیوترهای مک مجهز بوسیله پردازنده M1 با بطی ء ابزار Parallels

شاید دوست داشته باشید:

مایکروسافت تعرفه Xbox Live Gold را بوسیله بها قبلی بازگرداند

روز جمعه، کاربران مایکروسافت با خبری روبه رو شدند که چندان خوشایند نبود؛ در برابر این شریک اعلام کرده وجود […]

کندکردن روانی تخریب غضروف ها بوسیله روش نانودرمانی

استئوآرتریت (آرتروز) وضعیت دردناک و درمانده کننده و نسبتا شایعی است که کندکردن یا توقفش مشکل است؛ بنابراین، گزینه های […]

ارائه روش هایی تازه بخاطر یافتن بذل چاله های پنهان تو دنیا

نظریه ی نسبیت عام آلبرت اینشتین پندار ما درباره ی مفاهیم رادیکال فیزیک از جمله فضا و زمان را تغییر […]